KOYLAR


ayazma
AYAZMA PLAJI

Adanın en gözde plajlarındandır.Yaz döneminde plaja düzenli olarak minübüs seferleri yapılıyor. Plajda şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz, ayrıca profesyonel bir şirket tarafından yürütülen su sporları  aktiviteleri arasında;  Windsurf, Sukayağı, wakeboard, sürat teknesi ile çekilen banana “muz” ve ringo “hamburger” ile tek ve çift kişilik kano, deniz bisikleti ”yunus” bulunmaktadır.Cankurtaran hizmetleri de aynı şirket tarafından sağlanmaktadırPlajın yanında yeme içme yerleri bulunmaktadır.

ayazma panayırı

BOZCAADA AYAZMA MANASTIRI

26 Temmuz’da Rumların Aya Paraskevi günü manastırda kutlanır. Kalabalık bir grubun Ayazma’da toplanıp eğlendiği bu güne halk arasında Ayazma Panayırı deniyor.Geliş tarihleriniz o güne denk gelirse mutlaka gidip görün.

tuzburunu
TUZBURNU KOYU

Tuzburnu koyunda herhangi bir tesis bulunmamaktadır.  Bozcaada anakara dan baktığımızda adanın en sol ucunda Tuzburnu koyu yer alır. Bozcaada ya geldiyseniz ve hava lodosluysa bu koy tercih sebebiniz olabilir. Muhteşem bir manzaraya sahiptir.

çayır
ÇAYIR KOYU

"Çayır'ın denizi bir başkadır" der adalılar.Özellikle lodos havalarda denizden çıkmak istemezsiniz.Ulaşım için kendi imkanlarınızı kullanacaksınız.. Profesyonel bir şirket tarafından yürütülen su sporları  aktiviteleri arasında;  Windsurf, Sukayağı, wakeboard, sürat teknesi ile çekilen banana “muz” ve ringo “hamburger” ile tek ve çift kişilik kano, deniz bisikleti ”yunus” bulunmaktadır.

akvaryum
AKVARYUM KOYU(Mermer Burnu)

Adadaki profesyonel dalış noktalarından biridir. Ama şnorkelle yüzerek de deniz altındaki bin bir çeşit canlıyı ve amfora kalıntılarını görebilirsiniz . AKVARYUM'a gitmek için kendi taşıtınız olmalı.Gelip gördükten sonra tekrar gelmeyi isteyeceğiniz doğal güzelliğe sahip bir yer.Koya gelirken yanınızda yiyeceklerinizi de getirmeyi unutmayın.

BOZCAADA'YA GELİNCE MUTLAKA GİDİN

polentepolente

RÜZGAR GÜLLERİNDE GÜN BATIMI

2000 yılında kurulan Bozcaada Rüzgar Enerji Santraline ait 17 tane rüzgar türbini adanın en batı ucunda olup ziyarete açıktır. Özellikle gün batımında, hemen önündeki eski Polente Feneri ile oluşturduğu manzara görülmeye değer güzelliktedir.

habbele

HABBELE PLAJI

Sulubahçeden sonra gelen tesisi olan sakin bir koydur.Denizin kıyı şeridi taşlık olsa da 1-2 m ilerleyince incecik kumun yumuşaklığını hissediyorsunuz..Ulaşımı kolaydır.Minibüslerin güzergahı üzerindedir.

göztepe

GÖZTEPE

Adanın en yüksek noktası (192 m.) olan Göztepe’nin, dört tarafı kuşbakışı görebileceğiniz etkileyici bir manzarası vardır. En tepesinde bir radyolink istasyonu vardır. Buraya çıkan bir araba yolu bulunmaktadır. Yürüyüş yapmak isterseniz 45 dakikada adanın zirvesine ulaşabilirsiniz.Günbatımının keyfini süreceğiniz bir yerdir

sulubahçe
SULUBAHÇE KOYU

Ayazma plajının az ilerisinde bulunan koy kalabalıktan uzakta sakin bir tatil isteyenler .için idealdir.Ulaşımı kolaydır.Minibüslerin güzergahı üzerindedir.Bu plajda günübirlik tesis yoktur.Çadır kamp yerinden ve Ayazma sahilindeki tesislerden hizmet alabilirsiniz.

bozcaada kalesi

BOZCAADA KALESİ

Adanın tarihine yolculuk yapmak istiyorsanız kaleyi görmeden gitmeyin.